Foto Galeri Video Galeri Hava Durumu Gazeteler

Öğretmen ve Öğrencilerden Ev Gezmesi

Öğretmen ve Öğrencilerden Ev Gezmesi
17 Mayıs 2015, 12:53
0 Yorum
Bu haber 8080 defa okunmuştur.
kozan gundem

Okullarda Eğitim ve Öğretim kalitesinin artırılmasında öğretmen ve öğrenci diyalogunun çok önemli olmasının yanı sıra öğrenci velilerinin okul ve öğretmenle diyalogları çok önemlidir.

Okul ve Ailenin yakın diyalogu öğrenciye de yansımakta olup, öğrencinin başarısına büyük katkı sağlamaktadır.

Ülkemizde idealist bir yaklaşımla kendisini eğitim ve öğretime adayan zamanından fedakârlık yapan birçok öğretmen bulunmaktadır.

İşte böyle öğretmenler oldukça öğrencilerin hayatta daha başarılı olmaması için hiçbir sebep yoktur.

Tabi ki böyle öğretmenlerde eğitim ve öğretim gören öğrenciler çok şanslıdır.

Kozan’da bazı okullar öğrencilerine uygulamalı eğitim için okul dışında meslek gruplarını gezdirip çocuklara uygulamalı eğitim ve öğretim gerçekleştirirken, bazı okul öğretmenleri de öğretmen ve veli diyalogunu daha iyi pekiştirmek ve öğrencilerin sınıf arkadaşlarını daha yakından tanımaları için okul sonrasında ev gezmelerinde bulunmaktalar.

Bu kapsamda Kozan 100. Yıl İlkokulu 2/A sınıf öğretmeni Turan Özer haftanın iki günü Salı ve Perşembe günleri olmak üzere ÖĞRENCİ EV GEZMESİ yaparak öğrencilerin birbirlerini daha yakından tanıması ve okul ile veli diyalogunun daha pekişmesine kakı sağlıyor.

Ev ziyaretlerinde yapılan sohbetlerde öğrencinin okuldaki ve evdeki davranışı, çalışma ortamı, performansı ve daha başarılı olması için neler yapılabileceği gibi birçok konu konuşuluyor.

Konuyla ilgili ev ziyareti yapılan veliler, yapılan ziyaretlerden çok memnun kaldıklarını belirterek zamanından ödün verip bu çalışmayı gerçekleştiren 100. Yıl 2/A sınıf öğretmeni Turan Özer’e teşekkür ettiler.

adanakozan.com haber sitesi olarak 100. Yıl İlkokulu Müdürü Muhammet Yıldırım ve Müdür Yardımcısı Ertuğrul İnce’ye desteklerinden dolayı, ayrıca sınıf öğretmeni Turan Özer’e öğrencileri için göstermiş olduğu özenden dolayı çok teşekkür ediyoruz. 

Temennimiz çocuklarımıza daha iyi bir gelecek sağlayan ve Ülkesine faydalı birer birey olarak yetişmesine KATKI KOYAN tüm eğitimcilerimize teşekkürü borç biliriz.

 

 

Bu haber 8080 defa okunmuştur.

  KATEGORİSİNDEN HABERLER

  • Bu kategoriye henüz haber eklenmedi.

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

HAVA DURUMU

ANKET

Gelecekte televeizyonların yer alacağını düşünüyor musunuz?Tüm Anketler