Foto Galeri Video Galeri Hava Durumu Gazeteler

Engelliler Günü Kutlandı

Engelliler Günü Kutlandı
03 Aralık 2022, 15:58
Aktüel
0 Yorum
Bu haber 294 defa okunmuştur.
kozan gundem
Kozan Beyazay Derneği Kozan Şubesi, 3 Aralık Cumartesi günü “3 Aralık Dünya Engeliler Günü ve Gün Işığım Olur Musun projesinin tanıtımı için Millet Bahçesi Düğün salonunda program düzenledi.

Programda “Gün Işığım Olur Musun” projesi kapsamında engelli vatandaşlara alınan malzemeler dernek üyelerine verildi. Ayrıca proje kapsamında emeği geçenlere Beyazay Derneği Başkanı tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

Açılış konuşması yapan Kozan Beyazay Derneği Başkanı Ahmet Ünal “Derneğimizin 750 üyesi vardır. Kurulduğumuz günden itibaren engelli vatandaşlarımızı ev ev gezip topluma kazandırdık. Dernek üyelerimizin hayatlarını kolaylaştırabilmek için yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla birlikte çalışıyoruz. Kaymakamlığımızın, ilçe milli eğitim müdürlüğümüzün ve hayırsever vatandaşlarımızın da katkılarıyla engelli vatandaşlarımıza akülü araba, baston, hasta yatağı sağladık. Halk Eğitim ve İş Kur destekli kurslarımızla dernek üyelerimize eğitim sağladık.

Kozan’da yolda yürürken görme engelli ve akülü araba kullanan vatandaşlarımızın esnafların malzemelerini kaldırıma koymaları yüzünden zorluk yaşıyoruz. Yoldan gitsek arabalar park etmiş. Kaldırımdan gitsen esnaflarımızın malzemeleri var. Ne yapalım? Uçalım mı? Engelli vatandaşlarımıza engel yaratmayalım Dernek binası sorunumuzu ortadan kaldıran Üstün Ailesine çok teşekkür ederim. Engelsiz bir yaşam dileğiyle tüm engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler günün kutluyorum” dedi.

Kozan Belediye Başkan Vekili Faruk Sönmez, her zaman Kozan Beyazay Derneğinin yanında olduklarını ve kapılarının sonuna kadar engelli vatandaşlara açık olduğunu söyledi.

Kozan Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü ise kamu kurum ve kuruluşlarında engelli vatandaşların sorunlarının çözümü noktasında yanında olduklarına vurgu yaptı. Derneğin yapmış olduğu aktif çalışmalarından dolayı Dernek Başkanı Ahmet Ünal’a teşekkür etti.

Konuşmaların ardından günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu. Gün Işığım Olur Musun” projesi kapsamında engelli vatandaşlara alınan malzemeler dernek üyelerine verildi. Ayrıca proje kapsamında emeği geçenlere Beyazay Derneği Başkanı tarafından teşekkür belgesi takdim edilmesiyle program sona erdi. Programa Kozan protokolünün yanı sıra siyasi parti ilçe başkanları, dernek üyeleri ve davetliler katıldı.

Bu haber 294 defa okunmuştur.

Aktüel  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Kazada araçta sıkıştıklar

Kazada araçta sıkıştıklar Kozan'da Meydana Gelen Trafik Kazasında 2 Kişi Yaralandı

FEKE'DE EKOTURİZM ÇALIŞMASI

FEKE'DE EKOTURİZM ÇALIŞMASI FEKE'DE EKOTURİZM ÇALIŞMASI İÇİN BÖLGE MÜDÜRÜ MAHMUT YILMAZ İNCELEMELERDE BULUNDU

KOZ-YAR'IN AÇILIŞI YAPILDI

KOZ-YAR'IN AÇILIŞI YAPILDI Kozan Yardımlaşma Derneğinin Açılışı Yapıldı

Kozan'da Çoşkusu Kurtuluş Etkinlikleri

Kozan'da Çoşkusu Kurtuluş Etkinlikleri Kozan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 103. Yıldönümü törenlerle kutlandı

Devrilen Minibüsteki 6 Kişi Yaralandı

Devrilen Minibüsteki 6 Kişi Yaralandı Devrilen Minibüsteki 6 Kişi Yaralandı

Kozan'da Coşkulu Kutlama

Kozan'da Coşkulu Kutlama Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan'a destek verenler Kozan'da kutlamalar yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2023 Balkon Konuşması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2023 Balkon Konuşması Cumhurbaşkanı Erdoğan, 17. zaferinin ardından klasikleşen Balkon Konuşması'nda kimseye kızgın ve öfkeli olmadık...

Cumhur İttifakı liderleriyle görüştü

Cumhur İttifakı liderleriyle görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan Cumhur İttifakı liderleriyle görüştü

Müjde Ar'dan tepki çeken paylaşım

Müjde Ar'dan tepki çeken paylaşım Seçim sonucunu beğenmeyen Müjde Ar'dan tepki çeken paylaşım

HAVA DURUMU

ANKET

Gelecekte televeizyonların yer alacağını düşünüyor musunuz?Tüm Anketler