Foto Galeri Video Galeri Hava Durumu Gazeteler

Halk Bahçesi Halka Açıldı

Halk Bahçesi Halka Açıldı
24 Aralık 2022, 16:31
Aktüel
0 Yorum
Bu haber 250 defa okunmuştur.
kozan gundem
Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan 15 yıl önce kamulaştırarak satın aldığı 7 dönüm narenciye bahçesini halka açtı.

Narenciye Bahçesinde bulunan mandalina, portakal ve limon ağaçlarından hasatı mahalle sakinleri yaparak narenciye ihtiyacı olan herkes bahçeden meyvesini aldı.

Kozan'da Cumhuriyet mahallesinde bulunan 7 dönüm narenciye bahçesi 15 yıl önce Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan tarafından belediye adına alınarak kamulaştırıldı. Görev yaptığı dönemlerde bahçelerin park bahçeler müdürlüğü tarafından bakımı yapılan ve bölgenin ata tohumu narenciyelerinin yetiştiği bahçede, 2 yıldır halka ücretsiz narenciye dağıtımı yapılıyor. Kozan Belediyesi bu yılda bahçedeki narenciyeleri mahalle sakinleri ile birlikte hasat etti. Mahalle sakinlerinden ihtiyacı olan ve narenciye bahçesi olmayan ailelere ücretsiz verilen portakal, mandalina ve limonlar vatandaşın yüzünü güldürürken çocuklar hem eğlendi hem de meyvelerini yedi.

Başkan Özgan, yıllar önce ilçenin coğrafi işaret ile lezzeti tescillenen Kozan Portakal'ını Türkiye Büyük Millet Meclisi bahçesine kamyonla götürerek ilçenin doğal lezzetlerine dikkat çektiklerini kaydederek, "İlçede belediyeye ait narenciye bahçesini halka açık hale getirdik. İlçede limon, portakal, mandalina ihtiyacı olan herkesin ücretsiz bu bahçeden ihtiyacı kadar meyve almasını sağladık. Bu halk bahçelerinin sayısını arttıracağız.

Belediyemize ait 7 dönümlük narenciye bahçesinde çeşitli meyveler bulunuyor. Bunlar ata dede tohumu ile dikilmiş organik ürünler. Burası daha önceki dönemlerde atıl vaziyetteydi. Biz geldik ve buranın düzenlemesini yaptık, ağaçların bakımını gerçekleştirdik. 15 yıl önce satın aldığımız narenciye bahçemiz şimdi halkın ücretsiz meyve bahçesi. İlçemizde yetişen portakalımız ve narenciye ürünlerimiz lezzeti ile fark oluşturan ürünler. Halkımıza hayırlı olsun. Bu bahçelerimizin sayısını arttırarak meyve girmeyen ev kalmasın istiyoruz. Halkımız bahçemizden ücretsiz meyvesini alabilir" dedi.

Vatandaşlar ve çocuklar bahçeden kendi meyvelerini hasat ederken mutlu olduklarını ifade ederek belediye başkanına bu güzel proje için teşekkür ettiler.

Özgan, bahçede kendi de limon ve portakal hasadı yaparak ailelere dağıtırken etkinliğe belediye başkan yardımcıları, Cumhuriyet Halk Partisi Kozan İlçe Başkanı Bünyamin Sedefoğlu, İYİ Parti Kozan İlçe Başkanı Veysel Sırkıntı, Saadet Partisi Kozan İlçe Başkanı Muammer Özçelik ve belediyenin müdürleri katıldı.

Bu haber 250 defa okunmuştur.

Aktüel  KATEGORİSİNDEN HABERLER

İYİ PARTİ AĞCA'YA SEVGİ SELİ

İYİ PARTİ AĞCA'YA SEVGİ SELİ İyi Parti de Nihal Ağca Sesleri Yükseliyor

11 Ayın Sultanı Ramazan ayı geldi!

11 Ayın Sultanı Ramazan ayı geldi! 11 Ayın Sultanı Ramazan ayı geldi! İlk teravih bu akşam kılınacak, ilk sahur da bu gece

Söğüt, Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı

Söğüt, Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı Söğüt, Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı

'Depremzedeyiz' Diyerek Dilencilik Yaptılar

'Depremzedeyiz' Diyerek Dilencilik Yaptılar 'Depremzedeyiz' diyerek dilencilik yaparken yakalandılar

Çocuklar Gülsün

Çocuklar Gülsün 100. Yıl Şehit Serkan Ağca İlkokulu’ nda “Çocuklar gülsün diye Kozan” yardımlaşma platformu öncülüğünde bir etkinli...

Feke Yolunda Kaza; 4 Yaralı

Feke Yolunda Kaza; 4 Yaralı Feke Karayolu dokuzdolambaç mevkiinde meydana gelen kazada otomobil sürücüsü ve yanında bulunan 3 kişi yaralandı.

Horzum Yaylasında Hırsızlık

Horzum Yaylasında Hırsızlık Horzum yaylasında hırsızlık

Trafik Kazasında Bir Kişi Hayatını Kaybetti

Trafik Kazasında Bir Kişi Hayatını Kaybetti Kozan'da meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti.

Kozan'dan Afetzedilere 5 Tır Yardım

Kozan'dan Afetzedilere 5 Tır Yardım Kozan'dan afetzedilere 5 tır dolusu ihtiyaç malzemesi yardımı

HAVA DURUMU

ANKET

Gelecekte televeizyonların yer alacağını düşünüyor musunuz?Tüm Anketler