Foto Galeri Video Galeri Hava Durumu Gazeteler

KOZ-YAR'IN AÇILIŞI YAPILDI

KOZ-YAR'IN AÇILIŞI YAPILDI
03 Haziran 2023, 00:25
Aktüel
0 Yorum
Bu haber 200 defa okunmuştur.
kozan gundem
Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat tarihinde yaşanan depremlerin sonra Kozan ilçesinde bir grup gönüllünün öncülüğünde kurulan Kozan Arama Kurtarma ve İnsani Yardım Derneği (KOZ-YAR), düzenlenen bir açılış töreniyle faaliyete başladı.

Açılış töreni, Kozan Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü ve protokol mensuplarının katılımıyla eski Sevgican Hastanesi'nin yanındaki dernek binasında gerçekleştirildi. Derneğin başkanı Musa Akçalı, açılış töreninde yaptığı konuşmada, Kahramanmaraş depremlerinin tüm Türkiye'yi derinden sarsan büyük bir felaket olduğunu belirtti. Akçalı, Kozan'da da birçok insanın inisiyatif alarak deprem bölgesine yardımlar götürdüğünü ve bu iyiliksever insanların sahadan edindikleri tecrübelerle bir araya gelerek Kozan Arama Kurtarma ve İnsani Yardım Derneği'ni kurma kararı aldıklarını ifade etti.

Dernek olarak amaçlarının, afetle mücadele etmek, afetle mücadele yöntemlerini Kozan'da daha fazla insanla paylaşmak, maddi imkansızlığı olan Kozanlı kardeşlerine destek olmak, afet bilincini artırmak ve gelecek nesillere öğretmek olduğunu vurgulayan Akçalı, derneğin arama kurtarma birimleri, Kozan anneleri grubu ve genç Koz-Yar ekibiyle birlikte sahada ve sosyal medyada etkinlikler düzenleyerek bu amaçları gerçekleştireceklerini söyledi.

Açılış törenine katılan Kozan Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü ise konuşmasında, kamu kurum ve kuruluşlarının afet anlarında önemli çalışmalar yaptığını ancak sivil toplum örgütlerinin de arama kurtarma çalışmalarında önemli katkılar sağladığını belirtti. Derneğin kuruluşuna öncülük eden Kozan Arama Kurtarma ve İnsani Yardım Derneği yöneticilerini takdirle karşılayan Arslanköylü, ülkenin her zaman bir afetle karşı karşıya kalmamasını temenni etti ve olası afetlere karşı hazırlıklı olmanın önemini vurguladı.

Konuşmaların ardından Kur'an-ı Kerim okundu ve dua edildi. Dernek yönetimi, gönüllüler, arama kurtarma ekipleri ve Kozan anneleri tanıtıldı. Daha sonra heyecanla beklenen an geldi ve dernek binasının açılışı gerçekleştirildi. Katılımcılar, derneğin çalışmaları ve faaliyetleri hakkında bilgilendirildi.

Bu haber 200 defa okunmuştur.

Aktüel  KATEGORİSİNDEN HABERLER

ADANA VALİLİĞİNE KÖŞGER ATANDI

ADANA VALİLİĞİNE KÖŞGER ATANDI ADANA VALİLİĞİNE KÖŞGER ATANDI

Trafik Kazası 1 Ölü 1 Yaralı

Trafik Kazası 1 Ölü 1 Yaralı Kozan Ceyhan yolunda trafik kazası 1 ölü 1 yaralı

Kozan'da Bir Kafeye Silahlı Saldırı

Kozan'da Bir Kafeye Silahlı Saldırı Kozan'da Bir Kafeye Silahlı Saldırı: 4 Kişiden 1'i Tutuklandı, 3 Kişi Serbest bırakıldı

BUZA ÖLÜSÜNÜ SOKAĞA ATTILAR

BUZA ÖLÜSÜNÜ SOKAĞA ATTILAR BUZA ÖLÜSÜNÜ SOKAĞA ATTILAR

KALE PROJESİ ONAYLANDI

KALE PROJESİ ONAYLANDI KOZAN BELEDİYESİ KALE RESTORASYON PROJESİNE BAŞLIYOR.

KOZAN'DA ÇOCUK KAÇIRILDI İDDİASI

KOZAN'DA ÇOCUK KAÇIRILDI İDDİASI KOZAN'DA ÇOCUK KAÇIRILDI İDDİASI

KOZANDA BİNALAR ARTIK...

KOZANDA BİNALAR ARTIK... KOZANDA BİNALAR ARTIK ZEMİN + 5 KATI GEÇEMEYECEK

İl Başkanı Ozan Gülaçtı Oldu

İl Başkanı Ozan Gülaçtı Oldu Ak Parti Adana İl Başkanı Ozan Gülaçtı Oldu

AK Parti Adana İl Başkanı İstifa Etti

AK Parti Adana İl Başkanı İstifa Etti AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, görevinden istifa etti.

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

HAVA DURUMU

ANKET

Gelecekte televeizyonların yer alacağını düşünüyor musunuz?Tüm Anketler